10 HEAD PÕHJUST

Miks valida just Timberwise’i parkett:

 • 01

  PARIM PUIT - Timberwise’i parkettide valmistamisel kasutatakse parimat saadaolevat toorainet. Põhja- ja keskmise kihina kasutatakse Soomes kasvanud kuuske ja kaske. Pinnamaterjalides kasutatud tamm, saar ja Austria lehis on pärit Euroopast, peamiselt Kesk-Euroopast. Meie kvaliteedistandardid on ranged – seepärast valime ja ostame kõik oma puidutoorme ise. Puit siseneb meie tehasesse töötlemata kujul. Puidu teekond maailma parimaks laudparketiks algab hoolikast sorteerimisest ja kvaliteedikontrollist

 • 02

  SUUREPÄRANE VÄLIMUS - Timberwise’i parkette eristab teistest laia plangu-sarnane välimus, kerged kalded kõigil külgedel ning erinevad värvi- ja pinnatöötlusvalikud. Puuliikidest on saadaval nii leht- kui ka okaspuudest valmistatud parketid. Saate valida nelja erineva parketilaua laiuse vahel. Värvivalikutel pole piire: need ulatuvad naturaalsetest toonidest valgeni ja keskmistest toonidest eebenmustani, mis tagab sobiva parketi leidmise igasuguste interjööride ja kasutustingimuste korral. Kõik korterid, majad, kontoriruumid ja restoranid, olenemata sellest, kas need on minimalistlikus stiilis või klassikalised, leiavad enda jaoks sobiva põranda. Timberwise’i parketid on mõeldud kõigile neile, kes hindavad soome kvaliteeti.

 • 03

  VALMISTATUD SOOMES - Vaatamata oma nimele, on Timberwise ligikaudu neljakümne spetsialistiga Soome ettevõte, mis on tootnud ühelipilisi kvaliteetseid parkette alates 1999. aastast. Timberwise on ettevõtte ja tööandjana pühendunud Soome puidutöötlemisoskuste edendamisele ning on uhke oma oskuste üle. Seetõttu investeeritakse aktiivselt personali professionaalsete oskuste arendamisse – seda nii nüüd kui ka tulevikus.

 • 04

  PUHAS JA OHUTU SISERUUMIDE ÕHK - Põrand on üks kodu suuremaid pindu. Seetõttu on oluline, et parketist ei lenduks siseõhku inimestele ohtlikke kemikaale, nt formaldehüüde. Formaldehüüd on isegi väikestes kogustes silmade ja hingamisteede jaoks ärritav. Arvatakse, et need keemilised ühendid on vastutavad ka astma ja allergiliste sümptomite eest. Timberwise oli esimene parketi tootja maailmas, kes loobus formaldehüüdi sisaldavate liimide kasutamisest oma toodetes. Toodete ohutust kinnitab ka Soome Allergia- ja Astmaföderatsiooni poolt väljastatud allergia märgistus.

 • 05

  ÖKOLOOGILINE JA EETILINE - Meie Timberwise’is hindame bioloogilist mitmekesisust ja järgime seetõttu säästva arengu ja eetilise äritegevuse põhimõtteid. Meie tooraine on pärit Euroopa PEFC- ja FSC-sertifitseeritud metsadest. Meie tooted vastavad kõikidele EL-i direktiividele ja maailma kõige nõudlikumate emissiooni- ja liimiklasside nõuetele. Samuti püüame enda tehases toodetud jäätmeid ja kõrvalsaadusi maksimaalselt utiliseerida. Näiteks saagimise kõrvalsaadusena tekkivat saepuru kasutatakse kuivatusahjude kütmiseks. Osa elektrist on toodetud enda päikesepaneelidega.

 • 06

  STABIILNE STRUKTUUR - Traditsioonilistel parkettidel on kahekihiline struktuur, kus pinnakihi all kasutatakse okaspuuvineeri. Sellisel parketil on kalduvus liikuda ja lõheneda temperatuuri- ja niiskuse muutuste tõttu. Timberwise’i parkettidel on kolmekihiline struktuur: lisaks pindmisele ja keskmisele kihile, on olemas ka kolmas kiht, nn tasakaalustusvineer. Sellega tagatakse, et parkett ei ”mängiks” – kolmas kiht reageerib niiskuse ja temperatuurimuutustele. Lisaks kasutatakse keskmise kihina 9 mm paksust Soome kasevineeri. See on jäigem ja tagab tõhusama isolatsiooni heli ja niiskuse vastu, mis muudab Timberwise’i parketi veelgi tugevamaks ja vastupidavamaks.

 • 07

  IGIKESTEV - Kuna puit on elav materjal, võib selle maht muutuda seoses õhuniiskuse- ja temperatuurimuutustega. Seetõttu peavad parketi liimitud liited taluma isegi väga muutuvaid tingimusi. Timberwise’i parkettide liimitud liiteid testitakse regulaarselt JAS2 standardi alusel – see on selle valdkonna kõige nõudlikum test. Katse ajal kastetakse katsekehad mitme järjestikuse tunni jooksul keevasse vette. Timberwise’i toodete liimitud liited püsivad koos ja pinnad ei lagune. Seetõttu sobivad meie tooted ideaalselt riikidesse, kus temperatuuri- ja õhuniiskuse muutused on sesoonselt erinevad.

 • 08

  PARKETTI HINNATAKSE TEMA PINNA JÄRGI - Timberwise on pinna- ja värvitöötluste teerajaja. Kuigi me ei kasuta ohustatud ja looduslikult tumedaid puiduliike, pakume oma klientidele ikkagi tumedat tooni tammest, saarest ja lehisest põrandat. Töötleme puitu eetiliselt ja ökoloogiliselt. Puiduliikide looduse poolt antud omadusi on võimalik rõhutada ka erinevate pinnatöötlustega. Timberwise’i parketid tarnitakse kohale lihvitud või harjatuna ning pinda on viimistletud UV-kindlate õlivahade, lakkide või looduslike õlidega.

 • 09

  LIHTNE PAIGALDADA - Timberwise’i parketid on saadaval kahes variandis: WiseLoc lukustuskeele ja -soonega ning traditsioonilise, liimimiseks mõeldud keele ja soonega. WiseLoc lukustuskeele ja -soonega põrandakate säästab aega ja paigalduskulusid, kuna seda saab paigaldada üksi. Lõppkeel ja -soon surutakse alla ning ilma parketilauda painutamata lukustub see automaatselt tänu vedrustruktuurile. Traditsioonilist liimitud parketti soovitatakse kasutada näiteks suvilates, kus õhuniiskus on 65–70% või kus viimistlemine toimub kohapeal.

 • 10

  SOBILIK KA PÕRANDAKÜTTE PUHUL - Põrandaküttesüsteemile paigaldamisel tundub puitpõrand eriti mõnus ja meeldiv. Timberwise’i tamme- ja saareparketid sobivad hästi koos põrandaküttega kasutamiseks. Lehisest parketti võib paigaldada põrandaküttele kohtades, kus ümbritsevaid tingimusi on hoolikalt arvesse võetud. Meie parketid on sobilikud kohtades, kus toatemperatuur ja õhuniiskus on ühtlased (18–24°C / 30–65%) ja temperatuur ei muutu enam kui 2°C. Põrandaküte tuleb ühtlaselt jaotada kogu põrandapinna ulatuses. Parima võimaliku tulemuse tagamiseks järgige palun meie paigaldusjuhiseid.

Juriidiline aadress

Viru väljak 2, 3. korrus, 10111 Tallinn